קשיי התארגנות אצל ילדיםקשיי התארגנות אצל ילדים או בעיית נגישות בחדרים

אם תכנסתי לחדר של הבת שלי מספרת ג', אמא לילדה בת שמונה תביני באמת מה זה בעיית התארגנות וחוסר סדר. הרצפה מלאה בבובות ומשחקים, ספרי הלימוד פזורים על השולחן, הבת שלי דוחפת את הבגדים המלוכלכים לחלק שמתחת לבגדים התלויים בארון, אין בגד אחד מקופל שם. הכל פשוט בבלגן. מזל, מזל שהראש מחובר לגוף כי אם זה לא היה ככה גם את הראש הייתה מאבדת. כל דבר שאני מזכירה לה היא שוכחת. להביא : אישור ליציאה לטיול,  חוברת לימוד חדשה לכיתה, הודעות מהמורה, מזל שיש עדכונים באתר בית ספר. אני יכולה להביא לך אלף דוגמאות, כמה שתרצי על בעיית ההתארגנות שלה. השאלה אם את יכולה לעזור לה ?

מה עם הבית שאלתי ? איפה הספרייה או המגרות לאחסון הספרים ? איפה ומה המקום לאחסון הבובות והמשחקים ? האם ארון הבגדים נגיש בגובה. ובכן, ענתה האם, עכשיו שאני חושבת על כך אני שמה לב שמקומות האחסון והסידור לא ממש נגישים ומספקים. הספריה לאחסון הספרים מאוד גבוהה וצריך לטפס על כיסא כדי להגיע אליה. ארון הבגדים מאוד עמוק וחלק מהמגרות גבוהות מדי כדי שהיא תוכל להגיע ולשים בפנים דברים. אולי זאת הסיבה שהיא זורקת בגדים למטה,אולי היא פשוט לא מגיעה …

רגע לפני שאתם "מאשימים "את הילדים בבעיות התארגנות או חוסר סדר בחדר, בדקו האם מבני החדר (הארונות, המדפים) מספיקים נגישים בגובה ובמרחב ומאפשרים לילד לארגן בקלות ובנוחות את כל חפציו.

צרו איתי קשר: