ילד שלא אוהב כדורגל – הילד הלא פיזילד שלא אוהב כדורגל 

הילד הלא פיזי

לריפוי בעיסוק מגיעים ילדים רבים שאפשר לקרוא להם הילדים הלא פיזים או הילדים שלא אוהבים כדורגל. מדובר בדרך כלל בילד ששייך לאחת משתי קבוצות (בהכללה גסה כמובן).

ילד של ראש ולא של גוף – ילד מאוד נבון שמאוד נמשך לספרים, מבין היטב חשבון אך היכולות הפיזיות שלו נמוכות מהממוצע או ילד מקבוצת הילדים בעלי צרכים מיוחדים יותר עם קשיי קשב או קשיי תקשורת שמתקשה להשתלב במשחק המהיר ששמו כדורגל.

ילד של ראש ולא של גוף יכול לחשוב מאוד בודד בסביבת הגן ובית הספר שהרי בגנים ובתי ספר רבים מבלים הילדים שעות רבות בהפסקה במשחקי כדורגל. ומה הוא יעשה ? לשחק כדורגל הוא לא אוהב וגם יודע שאינו טוב בכך ולשחק עם הבנות או הילדים שאינם משתלבים לא תמיד מתאים לו. ילד זה עשוי למצוא את עצמו לבד בפינת הספרים או החיות ומאוד מעניין לדעת מה החוויה האישית של ילד כזה . האם הוא חש בדידות וחוסר שייכות ? האם רוצה להשתלב בשמחק הבנים אך חושש ?  האם דווקא נהנה מהשקט וההתבודדות שלו בזמן ההפסקות ובזמן ששאר הילדים משחקים כדורגל ?

כדאי מאוד ליזום שחה עם הילד כדי לנסות להבין מה מרגיש ילד פיזי בעולם של ילדים , שהוא הרי מאוד פיזי. טיפוס, משחקי כדור, קפיצה בגומי וחבל הם עולמם של הילדים, אז איך מרגיש הילד הלא פיזי בעולם הזה  ?

שאלה נוספת שצריך לשאול היא האם לילד יש קושי מוטורי כלשהו  שגורם לו לא להשתתף במשחקים מוטורים גסים ? האם הוא מסורבל ומגושם בתנועותיו ? בעל מקצב איטי, מתקשה בשיווי משקל ? ילדים כאלו בדרך כלל לא ירצו להשתלב בחוגים מוטורים קבוצתיים (בהם יראו את הקושי מול ילדים אחרים). יתכן והם כן יסיכימו לחוגי ספורט אישיים כמו ספורט טיפולי או שחייה , דרכם ניתן לשפר את הביטחון העצמי ותחושת היכולת בתחומי הספורט של הילד.

 

צרו איתי קשר: