קשיי התארגנות ילדים בבוקר מה עוזרקשיי התארגנות ילדים בבוקר מה עוזר ?

ראשית מומלץ לפני העצות המפורטות מטה לקרוא את הכתבה בנושא סיבות לקשיי התארגנות בוקר – ראה ליניק

קשיי התארגנות בוקר אצל ילדים

קימה בבוקר מה עזור לקום מהמיטה

שעון ביולוגי – בנאלי ככל שיהיה , כשמצליחים ללכת לישון בשעות קבועות ולהתעורר בשעות קבועות הגוף כבר מתעורר לבד. נסו להקפיד על השכבה בשעה קבועה ומוקדמת, בעיקר בשעון החורף.

מתי קמים – אם הילד אינו ציפור בוקר, כזה שנוטה לקום מוקדם אלא דווקא להיות עירני בערבים, כדאי לנסות להעיר 10-15 דקות לפני הזמן הנורמטיבי. כך תמזערו לחצים נוספים הקשורים בזמן יציאה מהבית. עדיף להעיר את הילד יותר מוקדם ולאפשר לו להתעורר לאט לאט, מאשר להתחיל את הבוקר בכעסים וצעקות של לחצי יציאה מהבית.

להתארגן בבוקר בחורף – קור מדרבן מאוד להישאר למיטה ולא לזוז. הקפידו לייצר סביבות מחוממות ונעימות בחדר הלבוש על מנת שהילד יוכל בקלות להתלבש ולא להימנע  מפעולות בוקר עקב כניסה לחללים קרים.

להתעורר בבוקר עם מוסיקה – שעון מעורר שמעיר עם רדיו או מוסיקה כיפית שהילד אוהב. כל ילד מקבל את הבוקר אחרת אבל לפעמים מוסיקה שהילד אוהב או מוסיקה משחמת ומרקידה יכולה להוציא חלק מהילדים מהמיטה.

הבאת חיית המחמד למיטה – המחשבה ללכת לבית ספר פעמים רבות לא קוסמת מספיק לילד בשביל לקום. מנגד, אם תביאו את החתול למיטה יכול להיות שהילד מיד התעורר ללטף ולטפל והינה כבר התעוררנו.

תמריץ להתארגנות בוקר – לקום לבית ספר לרוב לא ממריץ, אלא אם יש יום הולדת או פעילות מעניינת. תזכורת לגבי משהו טעים שמחכה בארוחות בוקר אחרי שמתלבשים ומתארגנים או זמן משחק עם המשחק החדש ואהוב יכול להיות תמריץ טוב לסיים את ההתארגנות ולהספיק כמה דקות לשחק.

סיבות להימנעות – בירור המצב בגן ובבית ספר (אלימות ובעיות חברתיות יקשו על הקימה והנכונות להשתתף בו). ישנם ילדים שמתנגדים דרך קבע ללכת לגן או לבית ספר וחשוב לברר האם ישנן נסיבות חברתיות הדורשות בירור.

צרו איתי קשר: