מהם השיקולים לנטילת או אי נטילת רטלין לילד עם הפרעות קשב וריכוזמתלבטים, רטלין כן או לא?

נושא נטילת רטלין לילדים עם בעיות קשב וריכוז אינו יורד מהפרק כבר שנים. הורים רבים מתלבטים האם לתת לילד המציג בעיות קשב ואימפולסיביות רטלין או לנסות לטפל בבעיה בדרכים אלטרנטיביות. האם רטלין מסוכן לילד או לא ? האם רטלין הוא הפתרון היעיל ביותר או המסוכן ביותר ? האם יש לו השפעה מצטברת ולא ידועה ? המון שאלות עם תשובות לא ברורות.אז מה עושים כדי להכריע בהתלבטות ? כיום אין תשובה חד משמעית וכל הורה מחליט מה נכון עבורו. ואולם, כדי לקבל החלטה צריך לבסס אותה על עובדות וממצאים אמינים ולא להגיע להחלטה על בסיס פחדים והנחות לא מאוששות.

שלוש עצות שמטרתן לסייע להורה להחליט האם כדאי לנסות לתת רטלין לילד המציג קשיי קשב וריכוז.

התייעצות עם מומחים
ההורים מגיעים עם חששות רבות לגבי מתן רטלין לילד או לגבי הרעיון של מתן תרופה קבועה. האם התרופה עלולה לפגוע בגדילה ובהתפתחות של הילד? האם היא עלולה להשפיע עליו לרעה ? במקרה זה מומלץ להתייעץ עם רופא ילדים ובעיקר נוירולוג ילדים כדי לשמוע מה דעת מומחים על השפעת התרופה וסכנותיה. האם הרופא שראה את הילד מאמין כי נוכח מצבו רטלין יספק לילד את הדחיפה הגדולה ביותר לתפקוד משופר?

קריאת מאמרים
רוצים לקבל תשובות רבות על תרופת רטלין ? היכנסו לאינטרנט וחפשו מאמרים מקצועיים מדעיים בתחום השפעות רטלין לחיוב ושלילה. ברוב המקרים מחקרים אלו מופיעים באנגלית ובודקים באופן מקצועי את השפעת רטלין על תפקוד הילד. אין דרך טובה יותר לגלות האם השערות וחששות מאוששות או נדחות.

שיחה עם הורים לילדים הנוטלים רטלין
חוששים מתופעות התרופה? רוצים לשמוע מה קורה שילד מתחיל ליטול תרופה? כנסו לפורומים ושוחחו עם הורים. ההורים יוכלו לספר לכם מהם השפעות התרופה? במה עוזרת ? מה כדי לשים לב כשנוטלים את התרופה ? האם הפסיקו לתת לילד את התרופה ואם כן למה ? ההורים המנוסים יוכלו לתת לכם מידע רב ואמין.

לסיכום, רטלין עשוי להיות פתרון מתאים במצבים מסוימים ופתרון בלתי מתאים באחרים. הורה צריך להרגיש בנוח לקבל את ההחלטה לתת או לא לתת לילד את התרופה. כדי לבסס את החלטתכם לגבי דחייה או קבלת האפשרות התייעצו עם מומחים, קראו מאמרים מחקריים בתחום ושמעו את עצות ההורים המנוסים. מידע מגוון זה עשוי לסייע לכם לקבל את ההחלטה בצורה בטוחה ובאופן מבוסס.

אורית פינצ'בסקי
מרפאה בעיסוק לילדים
מכון התפתחות הילד – ריפוי בעיסוק כפר סבא

צרו איתי קשר: