השפעות הרטליןהשפעות הרטלין

הפרעת קשב וריכוז והיפראקטיביות מתאפיינת בקושי בביצוע של התנהגויות המכוונות למטרה מסוימת, התנהגות של הלוקים בהפרעה מתבטאת בפעילות מוגזמת של השרירים, קושי בשמירה על קשב, חוסר עכבות, ודברנות יתר.

הפרעה זאת קשורה כנראה לתת פעילות של מערכת הדופמין, הנוירואפינפרין, והגלוטומט שבמוח.

פעולת הריטלין היא בעיכוב הלקיחה מחדש (REUPTAKE) של דופמין ושל נוירואפינפרין במוח, מה ששומר על רמות גבוהות של שני הנויאוטרנסמיטורים האלו.

ההשפעה של ריטלין דומה במידה רבה להשפעה של קוקאין, אלא שריטלין מסוכן פחות ובעל השפעה לזמן ארוך יותר.

מה שמעניין הוא שדווקא חומרים ממריצים כמו ריטלין, שמעוררים את המוח, הם בעלי השפעה מרגיעה על ילדים היפראקטיביים. הריטלין מפחית את רמת פעילות היתר ואת הנטיות לחוסר מיקוד, ומגביר את הקשב ואת יכולת הילדים להתרכז. הריטלין לא מרפא פעלתנות יתר אבל מפחית את התסמינים של ההפרעה.

הריטלין יכול להינתן לילדים רק מגיל 6 ומעלה. תרופה דומה לריטלין היא קונצרטה, ותרופה נוספת לטיפול בהפרעות קשב וריכוז שלא כלולה בסל התרופות היא אדרל ששייכת למשפחת האמפיטמינים. לא כל ילד מגיב היטב לרטלין ולכן מעקב רפואי סדיר יאפשר לבצע את ההתאמה הטובה ביותר.

 

These rules will guide you on how to create a paper for class. The title for your essay term paper writer should be a summary of your main argument. The title must not be a complete sentence. The body of your paper must include different sections and headings. Be sure to include a variety of sources to support your points. Your essay should be structured properly, with ample room between paragraphs. Use proper spelling and grammar.

צרו איתי קשר: